חיפוש

חובת דיווח על כספים בעת הכניסה והיציאה מישראל

עודכן ב: 28 פבר 2019

אדם חייב לדווח על כספים שעמו בעת הכניסה לישראל או היציאה ממנה, אם שווי הכספים הוא 50,000 ש"ח לפחות (12,000 ש"ח בעת כניסה ויציאה דרך מעבר יבשתי).

חובת הדיווח חלה גם על דרכים הנוספות להוצאת הכספים, כך, למשל, אדם שמעביר כספים לחו"ל באמצעות דואר ישראל מחוייב בדיווח. אומנם, אדם המעביר כספים באמצעות בנק או תאגיד בנקאי אינו מחוייב בדיווח, וזאת כי הבנק עושה זאת במקומו.

חשוב לזכור, כי כל הדיווחים המועברים לרשות לאיסור הלבנת הון נשמרים במאגר מידע של הרשות וניתן לעיין בהם אם יש לכך צו של בית המשפט.

יש לשים לב, כי המפר חובת דיווח שהוטלה עליו דינו – מאסר שישה חודשים או קנס בשיעור 226,000 ש"ח, או פי עשרה מהסכום שלא דיווח עליו, הכל לפי הסכום הגבוה יותר. אם בכל זאת לא דיווחתם על הסכומים האמורים, רשאי שוטר או פקיד מכס לתפוס בלא צו של שופט את הכספים העולים על הסכום הפטור מדיווח.

במילים אחרות, אם אתם מתכננים הקיץ נסיעה לחו"ל ולוקחים או מחזירים עימכם לישראל סכום של 50,000 ש"ח לפחות, עליכם לדווח לרשות לאיסור הלבנת הון באמצעות פקיד המכס. שימו לב, ביציאה לסיני למשל, דרך המעבר היבשתי בטאבה, עליכם לדווח אם ברשותכם סכום של 12,000 ש"ח או יותר

.

פוסטים אחרונים

הצג הכול

זירות המסחר היזהרו, המחוקק בדרך

תקנות חדשות שצפויות להיכנס לתוקף מטילות מגבלות על פעולתן של זירות המסחר באמצעות אכיפה פלילית, אזרחית ומנהלית. מאות חברות שפעולותיהן מתבצעות מהבית ייאלצו להפסיק את פעילותן לאלתר בתחילת אוגוסט 2004 מינה